čtvrtek 11. září 2014

Coworking Kolín se stane součástí Google Business Group!

O jednom z předešlých víkendů jsem se společně s Martinem a Jirkou zúčastnila Kickoff Starteru pořádaného v pražském sídle Googlu. Dan Franc, jeden z hlavních organizátorů, se dozvěděl o našem Coworkingu a Meetupech, které pravidelně pořádáme. Na tuto akci nás následně pozval, a my jsme se těšili o to víc, když jsme se dozvěděli, že účastníci byli pečlivě vybráni. A jelikož Meetupy pravidelně spolupořádám - mám na starost jejich propagaci, vydala jsem se do Googlu společně s kluky, zakladateli Coworkingu Kolín. A o co se vlastně jedná?

GBG Kolín 

Další setkání pro komunitu lidí, kteří mají zájem o nové informace z oblasti IT, budeme pořádat pod hlavičkou GBG Kolín. Neznamená to však, že jsme součástí Googlu, nebo že musí být všechna setkání pořádána s tématy o něm. Google sice všechny tyto aktivity podporuje, ale nejsme mu nijak zavázáni. Program dalších neformálních akcí tedy zůstává zcela v naší režii.


Koncept Google Business Groups

Díky zkušeným řečníkům jsme se dozvěděli nejen o celém konceptu GBG, ale také o mnoha různých “vychytávkách”, které výrazně ulehčí práci každému, kdo pravidelně používá počítač. Hlavním tématem byly nástroje i služby společnosti Google, ale zajímavých informací z jiných oblastí bylo také dost.

TO prostředí

Celé dva dny jsme strávili s podobně smýšlejícími lidmi v nádherném prostředí - až v posledním patře pražské Google centrály, v prosklené místnosti s výhledem na Prahu. Bylo o nás úžasně postaráno, a tak jsme se mohli soustředit pouze na přednášky nebo praktické úkoly. Sešlo se nás více než dvacet, z různých koutů ČR, takže jsme se seznámili opravdu s každým. Společnost byla ve všech možných směrech různorodá, ale ta nejdůležitější věc nás spojovala. Všichni chceme ve svém městě vytvořit komunitu lidí se zájmem o IT, která se bude pravidelně scházet.

Dobití baterek

Mě osobně nejvíce potěšilo, že jsme bez většího rozmýšlení vedli naše Meetupy správným směrem. Mnoho věcí, které jsme se dozvěděli, se podobalo tomu, co sami dobře známe. Jako největší plus vidím to, že jsme se v organizaci i celém konceptu utvrdili, a víme, co všechno lze do budoucna zlepšit. Řekla bych, že nám tento víkend vlil novou krev do žil, a my už se nesmírně těšíme na měsíce, které budou následovat. 

A co bude dál?

A tak se rozhodně máte na co těšit! Před pár dny jsme oficiálně vypustili datum první události. Event se bude konat 25. 9. 2014 a jeho náplní budou tři přednášky týkající se nástrojů společnosti Google. V 18:00 se sejdeme v aule Odborné střední školy podnikatelské v Kolíně a maximální kapacita je 50 lidí. Je nutné se na akci přihlásit pomocí tohoto formuláře. Více informací o samotných přednáškách najdete na našem Google+ profilu, nebo na Facebooku.

Žádné komentáře:

Okomentovat